Aktualności

Projekt w z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej

W pierwszych dniach lipca br. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy Domowej – edycja 2024.  Gmina Miasto Puławy przystąpiła do tego konkursu i otrzymała dofinansowanie na realizację Projektu „Świadomi i bezpieczni dzięki wiedzy”, którego koszt całkowity wynosi 47.608 zł. Będzie on realizowany w okresie lipiec – grudzień 2024 r. przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. Przed nami kolejne wyzwania, które będą sprzyjały propagowaniu wiedzy, kształtowaniu umiejętności i postaw koniecznych do skutecznego powstrzymywania przemocy domowej oraz zapobiegania jej występowaniu. WPrzeczytaj całość…

BON ENERGETYCZNY

Informujemy, iż Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach realizuje  zadanie z zakresu wypłaty bonu energetycznego dla mieszkańców miasta Puławy. Formularz wniosku  o wypłatę bonu energetycznego, który obowiązuje w 2024 r. wraz z klauzulą informacyjną dostępny poniżej: Bon energetyczny Wnioski można składać  od 01.08.2024 r. do 30.09.2024 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Puławach  przy ul. Leśnej 17 w punkcie obsługi bonu energetycznego w pokoju nr 15, w dni robocze: Poniedziałek, środa, czwartek, piątek  w godzinach 8.30-14.30 Wtorek w godzinach 8.30-15.45  Informacje w sprawie bonu energetycznego można uzyskać pod nr telefonu 81 458 69 76 oraz 81 458 69 70 WnioskiPrzeczytaj całość…

OGŁOSZENIE

Posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego w Puławach odbędzie się 11 lipca 2024 r. o godz. 12.00 w siedzibie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Puławach przy ul. Kołłątaja 64.

Spotkanie Grupy wsparcia „PO – MOC”

Zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia „PO-MOC” w dniu 10 lipca br. o godz. 10:00 w siedzibie SOW przy ul. Kołłątaja 64. Grupa skierowana jest do mieszkańców Puław znajdujących się w kryzysie rodzinnym, spowodowanym m.in. rozwodem, rozstaniem, stratą, trudnościami w komunikacji w rodzinie. Szczegółowe informacje można uzyskać u psychologa prowadzącego spotkania – P. Małgorzaty Szymańskiej, tel. 81 458 67 78.                                     Serdecznie zapraszamy.

Jak odpoczywać, żeby odpocząć?

             Wakacje to czas, na który czekamy z utęsknieniem. Ciepłe dni, piękno przyrody, wyjazdy wakacyjne…. Życie wydaje się łatwiejsze. Czy jednak potrafimy wypocząć, zwolnić, zapomnieć o codziennych obowiązkach, zrezygnować z odbierania wszystkich telefonów, odczytywania e – maili? Okazuje się, że dla wielu z nas jest to bardzo trudne. Jak to jest, że wracamy po urlopie często bardziej napięci i sfrustrowani?              Dobrym pomysłem na czas urlopu oprócz planu wyjazdu jest też plan na swoją „zapracowaną” głowę. Odpoczynek jest jak paliwo. Kiedy odpoczywamy dostajemy energię do działania, rozładowujemy napięcie i stres, podnosimy odporność organizmu. Chronimy siebie przed wpadnięciem w błędne kołoPrzeczytaj całość…

Konkurs na stanowisko Pedagog/Wychowawca

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach ogłasza konkurs na stanowisko Pedagog/Wychowawca w Dziale Integracji i Pomocy Specjalistycznej Ogłoszenie o konkursie

DEBATA SPOŁECZNA „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”

W dniu 26 czerwca 2024 r. w sali teatralnej Puławskiego Ośrodka Kultury ”Dom Chemika” odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Puławach. W debacie w charakterze prelegentów spoza Policji wystąpiły Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Puławach Katarzyna Koter i Zastępca Przewodniczącej ZI Aleksandra Chadaj oraz Dyrektor Banku Credit Agricole Pan Tomasz Miechowicz. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się także takie tematy jak przeciwdziałanie oszustwom wobec osób starszych, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w mieście Puławy oraz działalność Zespołu Interdyscyplinarnego w Puławach i jego zadania dotyczące przeciwdziałania  przemocy domowej.

Informacja

Informujemy, iż w dniu 24 czerwca 2024 r. Kancelaria Ogólna będzie czynna w godzinach 8.30 – 9.30, natomiast 25 czerwca 2024 r. Kancelaria Ogólna będzie nieczynna. Urzędowe sprawy prosimy o załatwianie w sekretariacie – pokój nr 27. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Udział w wystawie „Boję się wyjść na miasto nocą”

22 maja br. młodzież korzystająca ze wsparcia Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla osób Doznających Przemocy i w Kryzysie odwiedziła budynek po nieczynnym dworcu autobusowym przy ul. Lubelskiej w Puławach, gdzie Pan Michał Stachyra z Fundacji KZMRZ zaprosił nas do zwiedzenia budynku i obejrzenia wystawy sztuki współczesnej. „Boję się wyjść na miasto nocą” to multimedialna wystawa puławskiej młodzieży. Jest to zbiór manifestów, myśli i opinii, które w artystycznej formie przekazali młodzi ludzie. Elementem wystawy są filmy dokumentalne ukazujące rozmowy z młodzieżą oraz prezentacja ich manifestów i apeli w formie plakatów i obrazów. Tytuł wystawy został zaczerpnięty z manifestu młodego człowieka. Po prezentacjiPrzeczytaj całość…

KAMPANIA SPOŁECZNA „PUŁAWY DLA RODZINY”

W ramach cyklicznie organizowanej przez Miasto Puławy kampanii społecznej „Puławy dla Rodziny” w związku z przypadającym 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny, Zespół Interdyscyplinarny w Puławach ponownie zgłosił chęć udziału w tym wydarzeniu. Z naszej inicjatywy mamy i dzieci z rodzin dotkniętych problemem przemocy dostały 60 voucherów do kina, które mogą być wykorzystane na dowolny seans filmowy.

KONKURS PLASTYCZNY „STOP PRZEMOCY” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W PUŁAWACH

W Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Stop przemocy”. Organizacją konkursu z ramienia Zespołu Interdyscyplinarnego w Puławach zajęła się Dorota Daniłoś-Sobczak, zatrudniona w tej placówce na stanowisku pedagoga. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie dzieci na problem przemocy domowej i przemocy rówieśniczej. Jury składające się z członków Zespołu Interdyscyplinarnego i pracowników MOPS w Puławach wyłoniło laureatów konkursu, a w dniu 29 maja 2024 r. zostały rozdane dyplomy i nagrody.

Konkurs na stanowisko Pedagog/Wychowawca

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach ogłasza konkurs na stanowisko Pedagog/Wychowawca w Dziale Integracji i Pomocy Specjalistycznej Ogłoszenie o konkursie

Nabór na stanowisko wychowawcy do prowadzenia zajęć w Placówce Wsparcia Dziennego “Aktywatorium”

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach ogłasza nabór na stanowisko wychowawcy do prowadzenia zajęć w Placówce Wsparcia Dziennego “Aktywatorium” Termin składania ofert do 14.06.2024 r. Rozeznanie rynku – wychowawca Załączniki – wersja edytowalna

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień,  na który z niecierpliwością czekają nie tylko polskie dzieci. To święto dzieci na całym świecie. Został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka. W Polsce i w wielu innych krajach Dzień Dziecka wypada 1 czerwca. Podczas tego dnia szczególnie podkreśla się, że wszystkie dzieci niezależnie od kraju pochodzenia mają prawo do miłości, zrozumienia, pożywienia, bezpłatnej edukacji, opieki zdrowotnej i ochrony. Troska o najmłodszych przyświeca wszystkim pracownikom Ośrodka, a przede wszystkim pracownikom świadczącym wsparcie  na rzecz dzieci i rodziny. Przyświeca nam idea, że „Szczęśliwy rodzic toPrzeczytaj całość…

UDZIAŁ ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO W SZKOLENIU

W dniach 20-23 maja 2024 r. Katarzyna Koter  i Aleksandra Chadaj z Zespołu Interdyscyplinarnego w Puławach uczestniczyły w szkoleniu w Mielnie. Temat szkolenia brzmiał: „Zadania poszczególnych służb w przeciwdziałaniu przemocy domowej. Pojęcie przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej i emocjonalnej wobec dziecka.” Osobą prowadzącą zajęcia była członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich „lustitia” – Sędzia Anna Maria Wesołowska – współautorka ustawy o świadku koronnym, orędowniczka „niebieskiego pokoju” – bezpiecznego miejsca przesłuchań dzieci – świadków i ofiar przestępstw.

Grupa Wsparcia „PO – MOC”

Informujemy, że w dniu 22 maja 2024 r. odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia „PO – MOC” skierowanej do mieszkańców Puław znajdujących się w kryzysie rodzinnym, spowodowanym m.in. rozwodem, rozstaniem, stratą, trudnościami w komunikacji w rodzinie. Celem Grupy jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do wymiany doświadczeń, wzajemne wsparcia, wzmocnienie wiary we własne możliwości oraz dodanie siły do zmagania się z problemami i kryzysami życiowymi. Spotkania Grupy będą odbywały się w budynku przy ul. Kołłątaja 64 w Puławach, pok. 207, I piętro, w trzecią środę każdego miesiąca w godzinach 10:00 – 12:00. Spotkania będzie prowadziła Pani Małgorzata Szymańska – psycholog. Zapraszamy osobyPrzeczytaj całość…

Nabór na kandydatów na kuratorów oraz opiekunów prawnych osób ubezwłasnowolnionych

MIEJSKI OŚRODEK  POMOCY SPOŁECZNEJ W PUŁAWACH ogłasza nabór na kandydatów:   opiekuna prawnego dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej opiekuna prawnego dla osoby częściowo ubezwłasnowolnionej kuratora dla osoby niepełnosprawnej szczegóły naboru przedstawiamy poniżej w ogłoszeniu: OGŁOSZENIE KWESTIONARIUSZ OSOBOWY DLA KANDYDATA NA OPIEKUNA OŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI ZGODA NA PEŁNIENIE FUNKCJI KURATORA LUB OPIEKUNA PRAWNEGO_ KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

ZAJĘCIA Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY DOMOWEJ W KLUBIE INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

W dniu 14 maja 2024 r. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Puławach Katarzyna Koter oraz Zastępca Przewodniczącej ZI Aleksandra Chadaj na zaproszenie Kierownika Klubu Integracji Społecznej w Puławach – Marleny Turlewicz przeprowadziły zajęcia warsztatowe z uczestnikami KIS. W trakcie spotkania poruszono temat przemocy domowej, mechanizmów i form przemocy oraz przekazano podstawowe informacje dotyczące procedury „Niebieskie Karty”. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, gdzie można uzyskać pomoc i wsparcie w razie potrzeby. Ponadto aktywnie włączyli się w dyskusję dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Warsztaty robienia lasu w szkle “Las w słoiku”

8 maja 2024 r. w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy i w Kryzysie odbyły się warsztaty robienia lasu w szkle, które zorganizowane zostały dzięki współpracy z Fundacją „Damy Radę”.  W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież w ramach grupowych zajęć psychoedukacyjnych. Była to niecodzienna okazja do stworzenia własnego, niepowtarzalnego ekosystemu w szkle, który może teraz cieszyć we własnym domu. Takie kompozycje w szkle mogą być również świetnym prezentem np. z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Warsztaty robienia lasu w szkle były okazją do rozmów o tradycjach celebracji świąt okolicznościowych w rodzinach uczestników zajęć. Atmosfera podczas warsztatów była bardzo przyjemna.Przeczytaj całość…

Ogłoszenie

Informujemy, że dnia 15 maja 2024 r. ulegną zmianie godziny pracy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy i w Kryzysie. W tym dniu Ośrodek będzie otwarty w godzinach 7.00 – 17.00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.