Karolina Mroczek-Chabora- Kierownik
– absolwentka Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Studia podyplomowe na Wydziale Psychopedagogiki specjalnej UMCS w Lublinie. Posiada dyplom uzyskania specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej. Ukończyła szereg kursów i szkoleń m.in. podnoszących kwalifikacje w zakresie realizowania ustawy o pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, aktywizacji społeczności lokalnych i budowania partnerstwa publicznego, rozliczania projektów UE w perspektywie finansowej 2014-2020.
Od dwunastu lat związana z pomocą społeczną. Pracą Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia kieruje od 24.06.2019r.
Anna Górzyńska – Koordynator
– absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Zastosowanie psychologicznego warsztatu grupowego”, jak również specjalizację w zakresie organizacji pomocy społecznej w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie. Jest absolwentką Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – kurs podstawowy oraz Specjalistycznego Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Ukończyła szereg szkoleń podnoszących kwalifikacje m.in. w zakresie realizowania ustawy o pomocy społecznej, pracy z rodziną wieloproblemową, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, realizacji procedury „Niebieskie Karty”.
Od 25 lat związana z pomocą społeczną, gdzie pracowała m. in. z osobami dotkniętymi problemem przemocy i alkoholizmu. Przez II kadencje pełniła funkcję przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Puławach. Koordynowała projekty współfinansowane z funduszy zewnętrznych w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ma doświadczenie w realizacji kampanii społecznych, konferencji oraz prowadzeniu szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Przez wiele lat była członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puławach oraz kuratorem społecznym w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Puławach.
Od 17 maja 2021 r. zatrudniona w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Puławach na stanowisku starszego specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie – koordynatora.
Renata Puchala – psycholog, psychoterapeuta
– absolwentka Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu teorii i podstawowych umiejętności w psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim Colegium Medicum. Odbyła szereg kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe: 2-letni kurs terapii Gestalt, zastosowanie hipnozy w psychoterapii, kurs umiejętności trenerskich, trening asertywności oraz kursy rozwoju zasobów ludzkich. Posiada ponad 25 – letnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi; prowadziła terapię indywidualną i grupową, warsztaty rozwojowe dla kobiet oraz szkolenia w zakresie umiejętności miękkich dla nauczycieli i rodziców. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami korzystającymi z pomocy społecznej: doświadczającymi przemocy, w kryzysie, rodzinami zastępczymi, osobami bezrobotnymi. W Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia zajmuje się psychoterapią indywidualną dla osób doświadczających przemocy i znajdujących się w kryzysie.
Iwona Kamola – pracownik socjalny
– absolwentka Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe o kierunku „Nauczanie Zintegrowane w klasach I-III” w Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Odbyła szkolenia m.in. z zakresu prowadzenia procedury „Niebieskie Karty”, pracy z klientem trudnym, pracy z rodziną w działaniu pracownika socjalnego i asystenta rodziny, pracy z rodziną i dla rodziny – w teorii i praktyce oraz monitoringu sytuacji dziecka z rodziny zagrożonej kryzysem lub przejawiającej trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Od dwóch lat związana z pomocą społeczną. Od 1 lipca 2019 r. pracuje na stanowisku pracownika socjalnego w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Puławach gdzie zajmuje się wsparciem osób znajdujących się w kryzysie i doświadczających przemocy.
Małgorzata Szymańska – psycholog
– ukończyła psychologię na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej specjalność kliniczną oraz pedagogiczne studia kwalifikacyjne. Jest realizatorem warsztatów „Szkoły dla rodziców i wychowawców” oraz Trenerem Treningu Zastępowania Agresji. Ukończyła kurs specjalistyczny z zakresu Systemowej Terapii Rodzin oraz szkolenia z diagnozy i pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi przemocy. Od 2010 roku związana z pomocą społeczną gdzie pracowała z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie, rodzinami zastępczymi, osobami w kryzysie. Regularnie prowadzi szkolenia i warsztaty podnoszące umiejętności wychowawcze. Ma bogate doświadczenie w terapii indywidualnej i grupowej dzieci i dorosłych. Od 1 lipca 2019 roku zatrudniona na stanowisku psychologa w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Puławach gdzie zajmuje się indywidualnym i grupowym wsparciem osób znajdujących się w kryzysie i doświadczających przemocy.
Anna Nowaczek- Orzeł – psycholog dziecięcy
– absolwentka Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu: przygotowania pedagogicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz z doradztwa ds. kształcenia i rozwoju zasobów ludzkich na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Wiedzę i doświadczenie psychologiczne zdobyła pracując jako psycholog szkolny oraz doradca zawodowy, a także jako trener efektywnej nauki w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Ukończyła szereg kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje w zakresie: umiejętności trenerskich, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, mediacji, rozwijania umiejętności miękkich. W swojej pracy w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia zajmuję się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży o szerokim spektrum trudności: w nauce, w relacjach rówieśniczych i rodzinnych, w radzeniu sobie z emocjami i zachowaniem. Pomaga rodzinom pokonać sytuacje kryzysowe, radzić sobie z problemami wychowawczymi, szkolnymi, przemocą w rodzinie.
Agnieszka Sosik – pedagog
– absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, specjalność praca socjalna z rodziną. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej metodą Marii Montessori na St. Nicholas Montessori College w Dublinie. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując jako nauczyciel oddziału przedszkolnego oraz pedagog w szkole specjalnej dla uczniów w wieku 7 – 15 lat wspomagając dzieci, rodziców lub ich opiekunów w radzeniu sobie z trudnościami związanymi z procesem uczenia się bądź wychowania. W Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia zajmuje się udzielaniem poradnictwa specjalistycznego dla rodziców i dzieci w ramach konsultacji indywidualnych i zajęć grupowych.
Marcin Rojczyk – radca prawny
– absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Doświadczenie zawodowe nieprzerwanie zdobywa od 2004 r. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Puławach – Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia zatrudniony od lipca 2019 r. Udziela wsparcia prawnego osobom doznającym przemocy i osobom w kryzysie.